Powiększanie penisa/Prostowanie penisa
Program partnerski...

Gruby penis ma ponadprzeciętny obwód u dorosłego mężczyzny wynoszący ponad 14 cm.

Gruby penis

Czy gruby penis jest na prawdę lepszy?

Wyszukiwanie w Internecie tematu „gruby penis” pokazuje przede wszystkim jedno - dyskutuje się, czy gruby penis jest na prawdę lepszy od cienkiego.

Grubość penisa z perspektywy medycyny

Z perspektywy medycyny obecnie jest co najmniej pewne, że stare powiedzenie niemieckie "Kurz und dick, Frauen Glück, lang und schmal, Frauen Qual” (Duży i gruby, szczęście dla kobiet, długi i cienki, cierpienie dla kobiet) ma swoje uzasadnienie. Nerwy odpowiedzialne za odczuwanie podniecenia znajdują się w znacznej mierze w obszarze łechtaczki oraz w przedniej części pochwy. Dlatego krótszy, grubszy penis posiada korzyści wobec długiego i cienkiego.

Na właściwych forach dyskusyjnych w Internecie przekonanie to obecnie jest widoczne również przez inne tematy. Wcześniej dyskutowało się jedynie o długości penisa, to teraz dyskusja przenosi się na grubość penisa.

Średnia grubość penisa

Średni obwód penisa u dorosłego mężczyzny wynosi dzisiaj pomiędzy 12 a 14 cm. Jak przy długości penisa, istnieją tutaj też znaczne różnice lokalne. Gruby penis wynoszący w obwodzie ponad 18 cm uznawany jest już za niespotykany i w dyskusji oceniany podczas stosunku jako bolesny dla kobiety.