Powiększanie penisa/Prostowanie penisa
Program partnerski...

O średnim obwodzie penisa mówi się w Europie przy wartości pomiędzy 12 a 14 cm.

Obwód penisa

Grubszy czy chudszy?

Dzisiaj pewnym faktem jest, że obwód penisa ważniejszy jest dla seksualnego odczuwania kobiety niż jego długość. Krótki, ale gruby penis dokładnie stymuluje wrażliwe strefy kobiety, które znajdują się w obszarze łechtaczki oraz z przodu pochwy. Duży obwód penisa jest tutaj korzyścią - aż do określonej granicy bólu. Również na właściwych forach dyskusyjnych (dla kobiet) w Internecie widać faworyzowanie małego ale grubego penisa w porównaniu z długim i chudym, więc wyróżnienie dużego obwodu penisa.

Obwód penisa zmienia się bardziej niż jego długość. Podczas gdy długość penisa w stanie erekcji zawsze jest prawie taka sama, to szczególnie bardzo silne podniecenie może prowadzić do znacznie podwyższonego obwodu.

Przeciętny obwód penisa

O średnim obwodzie penisa mówi się w Europie przy wartości pomiędzy 12 a 14 cm. Pomiaru dokonuje się po środku penisa w stanie erekcji - najlepiej przy pomocy zwykłej miary krawieckiej.

Do powiększenia obwodu penisa często stasowane są pierścienie na penisa. Zapobiegają one odpływaniu krwi z penisa w stanie erekcji i prowadzą tym samym do wzmocnionej erekcji.